Vyhrajte si s těstovinami

Těstoviny jsou oblíbeným jídlem, delikatesou i rychlovkou, když nevíte co na večeři. Doma ve spíži je máme všichni pořád. Napadlo vás ale někdy, co všechno s nimi můžete vykouzlit. Když je totiž nebudeme brát jen jako jídlo, jsou skvělou surovinou pro výtvarné tvoření. Takže pokud máte tvořivého ducha nebo třeba malé děti, které potřebujete zabavit, stačí, když si nachystáme balíček těstovin, lepidlo a barvičky a můžete se do toho pustit. Tady je jen pár nápadů, co se dá s těstovin vytvořit, ale třeba vás napadne i něco vlastního, protože tady se ve fantazii opravdu žádné meze nekladou.
fussili a penne
·         Mašličky: obyčejné těstoviny ve tvaru mašliček stačí nabarvit a hned vám během pár minut vznikne pěkná dekorace třeba na velikonoční stůl. S barevnými mašličkami ale můžete ještě pracovat dál a vymyslet pro ně další kreativní využití.
dívka od barviček
·         Náramky a náhrdelníky: zabavte děti a nechte je nabarvit a poté navlékat těstoviny na šňůrku. Vznikne jim originální náramek nebo náhrdelník, skvělý nápad pro děti, jak vlastnoručně vyrobit třeba dáreček pro někoho blízkého nebo kamaráda. Děti to bude bavit a vyřádí se u toho. Postačí vám duté podlouhlé těstoviny, které nabarvíte podle libosti.
·         Netradiční věnec: rádi si vlastnoručně vyrábíte věnce na dveře nebo na stůl, jestli už se jedná o adventní věnec nebo jen dekorační věneček, je to úplně jedno. Zkuste si ho vyrobit trošku jinak, než jste zvyklí a udělejte si věnec z těstovin. I když to možná zní zvláštně, z výsledku budete ohromení. Vypadá totiž moc dobře a opravdu originálně. Stačit vám bude kulatý korpus jako základ věnce, tavící lepící pistole a těstoviny. Vybrat si tvary můžete, jaké chcete, dobře se hodí ale spíše ploché tvary nebo vřeténka. Podle toho, na kterou příležitost věnec chcete, můžete těstoviny ještě barevně vyzdobit. Pak už jen stačí celý korpus dokola oblepit připravenými těstovinami, tak aby byl povrch celý zakrytý, a máte hotovo.
·         Vánoční stromeček: podobně jako věnec se dá z těstovin vyrobit také malý dekorační vánoční stromeček. Jen místo korpusu kulatého, budete těstoviny lepit na základ ve tvaru kuželu. Ideální třeba jako dárek, který potěší, protože jste ho dělali sami.
Když párkrát něco vyzkoušíte vyrobit, jistě vás nepadne i jiný nápad jak těstoviny využít při výrobě nějaké drobnosti nebo dekorace. Nabarvená těstovina dostane úplně jiný vzhled a v novém kabátku jí to sluší, tak toho využijte a tvořte.