Nejoblíbenější česká hobby

Sběratelství

Sběratelská vášeň se dá přirovnat k drogám, Kdo jí jednou propadne, obvykle u ní setrvá po celý život. Ať už sbíráte cokoli, vždy je prostor zaplněný těmito věcmi statický, poklidný a přímo ideální k navození příjemného vnitřního rozpoložení, blížícímu se meditaci. Nejčastěji jsou to odznaky, známky, pivní tácky, gramodesky, ale i tematicky zajímavé busty státníků, plastové a kovové cedule, hračky a stavebnice, dokonce i boty nebo spodní prádlo.
mladí vodáci

Kutilství

Tento jev jsme si přenesli z doby socialismu, na trhu byl nedostatek kvalitních výrobků a řadu z nich bylo možno vyrobit svépomocí. A právě v naší zemi mají hobby markety obrovský úspěch a značné tržby. Češi jsou národem šikovných rukou a zvládnou vyrobit skutečně cokoli.
umělecké potřeby

Lenošení

Na žebříčku oblíbených hobby jedna z vedoucích pozic. Lenošení nelze přímo nazývat koníčkem, ale tuto činnost provozujeme nesmírně rádi. Nejsme totiž národem příliš chladným, jako seveřané, kteří ve volném čase rádi vaří nebo rybaří, anebo naopak horkokrevným, co se vybíjí na sportovních kolbištích. Jsme spíše klidnější a více nám sedne kanape, relaxační bazén, masérský stůl a někomu sklenice vychlazeného piva pod zahradním přístřeškem v malé hospůdce.
sbírka motylů

Cestování

Češi jsou národem cestovatelů a předčí je snad jen Holanďané, kteří jsou doma doslova všude. Vyrazíte-li např. do Španělska k pobřeží Středozemního moře nedaleko Barcelony, mimo sezónu tu budete potkávat vozidla s mezinárodní značkou NL a CZ. Češi cestují za hranice všedních dnů i po tuzemsku, zvláště v posledních letech, kdy z obav před migranty a terorismem raději zamíří do bezpečných míst kempů, penzionů a rekreačních chat. Specifickou a velmi početnou skupinu tvoří cyklisté a vodáci, naše sítě cyklostezek patří k nejlepším v Evropě a vodácké terény rovněž. Vltava na horním toku je dokonce více frekventovanou řekou, než rakouská část Dunaje, a právě Rakušané tvoří značnou část klientely půjčoven lodí v okolí Českého Krumlova.