Úskalí exotických dovolených

V posledních letech značně stoupá poptávka po dovolených v exotických zemích. Lidé touží po tom, poznávat zdejší kulturu a zvyky tak rozdílné od těch naších, ochutnávat kombinace nevšedních chutí, zažívat nová dobrodružství a poznat krásné prostředí a přírodu. Mezi nejčastěji vyhledávané destinace patří Maledivy, hojně navštěvovaný Egypt, Asie ale třeba i Afrika.
Pták na větvi
Základní pravidla
Výjezdy do těchto vzdálených zemí ovšem mají i svá úskalí, na které je dobré myslet a dávat si na ně velký pozor. V první řadě si zajistěte opravdu dobré pojištění jak zdravotní, tak si zjistěte, zda je cestovka, s niž cestujete pojištěná proti krachu a nestalo se tak, že byste zde zůstali a nemohli se dostat zpět do své země. Jistota je totiž jistota a opravdu nikdy nevíte, co se může zrovna přihodit.
Exotická rostlina
Další užitečnou záležitostí jsou přímé lety. Usnadní vám totiž spoustu nervů a starostí, které byste měli při přesedání do dalšího letadla a při hledání a přesunu svých zavazadel. Než se ale vydáte na letiště vyhledejte si na internetu nemoci, které se v těchto exotických zemích mohou nacházet, a představují tak pro nás Evropany, kteří na ně nejsme zvyklí, značné problémy. Nechte se kdyžtak raději očkovat, abyste neměli zkaženou dovolenou. S tímto tématem souvisí také zdejší čistota vody a kvalita jídla. Většinou se doporučuje pít vodu pouze zakoupenou v pet lahvích a konzumovat jídlo v pohodlí vašeho hotelu. Rozhodně se moc nepouštějte do jídel připravovaných na ulici, když uvidíte, že zde nepanují zrovna ideální hygienické podmínky. Problém netkví ovšem jen v čistotě, ale také v netradičnosti zdejších pokrmů, na které naše tělo není zvyklé. Pokud budete chtít ochutnat speciality, vydejte se do slušných restaurací. Věřte mi někdy se opravdu vyplatí připlatit.
Moře a pláž
Držte se centra
Procházek po centru se nemusíte nějak obávat. Tyto části jsou povětšinou bezpečné a chráněné. Horší pravidla panují v odlehlých koutech. Nejenže zde uvidíte pravou tvář města, která už není turistickému oku tak příjemná a udržovaná, ale zvyšuje se zde i kriminalita. Těmto částem se rozhodně vyhněte. Pravdou totiž je, že se jim vyhýbá často i samotná policie.