Seriál Legion: síla ve slabosti

Na začátku tohoto seriálu se ocitáme s mladým mužem Davidem Hallerem v psychiatrické léčebně. V oficiální diagnóze stojí, že má schizofrenii a rozpolcenou osobnost, to však ale není úplně tak pravda. David je obdařen nadpřirozenými schopnostmi, které se pohybují na spektru jak v destruktivní části, tak v konstruktivní. Dokáže pouhou myšlenkou přemisťovat lidi či objekty, ale i je téměř bez námahy zabíjet – nikomu s postranními úmysly se tak nevyplatí stavět se Davidovi do cesty. Umí však také telepaticky komunikovat s ostatními a číst jim myšlenky. Tyto schopnosti však nedokázal ovládat úplně vždy.
knihy star wars
David ve svém dětství prodělal několik psychických traumat, jeho život je plný spousty patologických momentů, nedokáže zvládat zlost, má halucinace, a jelikož už to všechno nezvládá, jednoho dne se pokusí o sebevraždu a skončí v psychiatrické léčebně, kde poznává mladou ženu Syb. Díky několika zvratům se ale David ocitá ve společnosti jakýchsi lidí, kteří mají nadpřirozené schopnosti, a uvědomuje si, že to, co dříve považoval za nemoc, není úplně tak nemoc, ale že je mutant s nedozírnou silou. Nejdříve se jeho schopnosti projevují nekontrolovatelně a tehdy, kdy třeba ani on sám nechce, ale postupem času se je učí ovládat. To však z jeho hlavy nevystrnadí tajemného parazita, ženu jménem Lenny, která se v Davidově mysli nechce vzdát kontroly. A tak se David společně s ostatními mutanty snaží Lenny přemoci – přitom však zjišťují, že Lenny není lidského původu a nenechá se porazit bez boje.
sbírka komiksů

Tento americký seriál vzniklý z pera Noaha Hawleyho, se začal vysílat v roce 2017 a má již tři řady, přičemž díly z té poslední vycházejí aktuálně. Patří do univerza X-Men z produkce Marvelu; David Haller totiž není jen tak obyčejné dítě obyčejných rodičů, ale je syn Charlese Xaviera neboli Profesora X. Právě po něm podědil schopnosti telepatického rázu.

Pokud máte rádi napětí, akci, ale i psychologické sci-fi okořeněné trochou té romantiky, tento seriál můžeme vřele doporučit.

Next Article