Stal se pro vašeho nejbližšího člověka zvířecí mazlíček vším?

Jsou lidé, kteří se zcela změní, pokud si koupí zvířecího kamaráda. Tím, že si koupili zvířecího kamaráda a věnují mu veškerý svůj čas, mohou o své lidské kamarády přijít, jelikož jim začne vadit, že více času tráví se svým mazlíčkem a nejsou zde pro daného člověka, když ho potřebují.

Bohužel takových lidí existuje mnoho. Pokud se ale setkají s nějakým problémem, kdy budou od někoho potřebovat radu, najde se jen málokdo, kdo danému člověku poradí, jelikož na něj budou naštvaní, že byli kvůli zvířecího mazlíčka odstřihnutí.

pěkná kočka

Je sice skvělé, že jste si pořídili mazlíčka, ale rozhodně byste neměli zanedbávat i své lidské kamarády a to zejména, pokud jste si navzájem oporou a řešíte společně všechny dobré i špatné věci. Je jasné, že se bude chtít člověk zvířeti věnovat co nejvíce, aby si jej maximálně užil, ale není dobré zanedbávat své okolí, protože se klidně může stát, že se k vám dané okolí otočí zády.  Spousta lidí si něco takového neuvědomuje, ale poté se nestačí divit.

pěkný pes

Něco takového ale může nastat i v případě, že si člověk najde partnera. Jsou lidé, kteří veškerý svůj čas věnují svému partnerovi, ale ani něco takového není dobré. Nikdo z nás by neměl zapomínat na své kamarády, kteří mohou mít pocit, že je tím zanedbáváte.

Nejedená se v tomto případě o žárlivost, ale o to, že pokud si neumíte najít čas na člověka, který zde pro vás vždy byl, může mít člověk pocit, že vaše přátelství již není takové, jaké si představoval a bude ve vás ztrácet oporu, jakou měl dříve. Pokud například člověk kvůli zvířecímu mazlíčkovi nebo kvůli svému novému příteli zapomene na narozeniny nebo svátek osoby, se kterou se vždy bavil, bude to další rána pro člověka, který si myslel, že jste opravdoví přátelé a že mu na vás záleželo.

Bohužel lidé se v průběhu života velmi rychle mění a může se klidně stát, že jeden den kamarádství máte a druhý den už nikoliv.