Výpočet čisté mzdy kalkulačkou je snadný, rychlý a přesný

V pracovních smlouvách či mzdovém výměru se vždy uvádí hrubá mzda. Pokud vás však zajímá její čistá výše, musíte si počkat na výplatu nebo si ji spočítat. Již žádné složité výpočty, které vám zamotají hlavu! Svou čistou mzdu nyní vypočítáte prakticky okamžitě s pomocí pár kliknutí myší. Nevěříte? Můžete se přesvědčit sami.

Peníze a kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Čistá mzda se vypočítává ze mzdy hrubé. Z té jsou odváděny platby na zdravotní a sociální pojištění. V současné době zaměstnanec odvádí ze mzdy 4,5 % na zdravotní pojištění a 6,5 % na sociální pojištění. Další část pojistného platí zaměstnavatel. Zaměstnanci je nicméně ještě strhávána částka ve výši 15 % na daň z příjmu. Výši zálohy na dani lze ovlivnit, uplatňuje se sleva na poplatníka ve výši 2320,- Kč měsíčně či případně slevy na děti apod.

Proč použít kalkulačku pro výpočet čisté mzdy?

Výpočet čisté mzdy může pro řadu z nás představovat naprostou španělskou vesnici. Spočítat výši jednotlivých odvodů a daně z příjmu může být skutečně poněkud náročnější činností, zejména pokud se nevyznáte v aktuálně platné mzdové legislativě. Výpočet čisté mzdy kalkulačkou Kalkulackacistemzdy.cz vám během chvíle umožní zjistit skutečnou výši čisté mzdy. Rovněž vám názorně ukáže, kolik je odváděno na zdravotním a sociální pojištění či dani z příjmu. Ke správnému výpočtu je do kalkulačky zapotřebí vložit základní údaje, a to výši vaší hrubé mzdy, uplatňované slevy, typ pracovní smlouvy apod. Kalkulačka následně údaje vyhodnotí a vypočítá čistou měsíční mzdu. No není to jednoduché?

Spoření peněz

Pro koho je kalkulačka vhodná?

Tuto kalkulačku může bezplatně použít naprosto kdokoliv. Využijete ji v případě stálého zaměstnání i brigády. Ať už budete nastupovat do nového zaměstnání nebo se vám zkrátka jen „nezdá“ aktuální výše vaší mzdy, můžete si čistou mzdu spočítat během pár vteřin. Výpočet čisté mzdy kalkulačkou je rychlý, přesný a samozřejmě bezplatný.