Proč venku tak často najdeme nerezové zábradlí?

Zábradlí dnes najdeme nejen uvnitř budov, ale i venku. Stalo se běžnou součástí balkonů, teras či venkovních schodišť – a to z dobrého důvodu. Značně totiž zvyšuje jejich bezpečnost. I proto je nutnost jeho použití, minimálně pak u veřejných staveb a prostranství, zakotvena v zákoně. Ovšem výhody jsou takové, že i vlastníci soukromých domů si jej pořizují.

Je tedy jasné, že máme mnoho nejrůznějších druhů a typů, přičemž každý je vhodný pro trochu jiné prostředí. Někdy pak může být těžké mezi nimi vybrat, zvláště když hlavními kritérii obvykle bývají především vzhled a cena.

schodiste1

Samozřejmě by se zdálo, že to naprosto dostačuje, avšak není tomu tak. Je potřeba vybírat i s ohledem na to, kde bude umístěno. Například klasický kov asi nebude pro venkovní použití ideální. Ovšem tím druhem, který je v exteriéru v současné době nejpopulárnější, je nerezové zábradlí kmkdesign.cz.

To má samozřejmě své důvody. Tím hlavním je pak fakt, že má v současné době nejlepší poměr mezi cenou, životností a náročností údržby. A co si budeme povídat, ať už se jedná o soukromou osobu nebo například město, šetřit peníze je rozhodně potřeba.

balkon1

Výhodný je zde samozřejmě fakt, že je, podobně jako jiný kov, velmi pevné. Snadno tedy vydrží i větší zátěž, které bude vystaveno, pokud se bude jednat například o velmi frekventované schodiště. A to je velmi důležité, neboť pokud by se rozbilo a někdo byl kvůli tomu zraněn, pak by majitel měl potíže.

Díky tomu, že je z nerezového kovu, pak lépe odolává rozmarům počasí, především dešti, sněhu a následné vlhkosti, která může být pro mnoho jiných materiálů, například pro dřevo, zničující, a která je nutní často obnovovat ochrannou vrstvu.

Je tedy jasně vidět, že důvody, proč použít zrovna tento typ, tady rozhodně jsou. Pokud tedy sháníte nějaké například na balkón, pak rozhodně dejte tomuto typu šanci. Uvidíte, že nebudete zklamaní.