Na tažné zařízení u Octavie můžete připojit karavan, přívěs i nosič jízdních kol

Že za tažné zařízení Octavia můžete zapřáhnout karavan, nákladní přívěs i s nástavbou či speciální přívěs pro přepravu zvířat, ví asi každý a bylo by zřejmě zbytečné popisovat, jak univerzální a šikovná pomůcka je právě koule za autem. Přesto bychom se rádi zmínili o něčem, co v poslední době získává na popularitě díky jednomu z nejmasovějších sportů v naší zemi – cyklistice.

Škoda Octavia

Jezdit na kole, to je pro mnohé z nás balzám na duši, můžeme tímto způsobem ze sebe lépe setřást každodenní stresový balast a vyjet tam, kde se nám to líbí – do přírody. Jízda na kole navozuje pocit svobody a volnosti, mnohem větší, než při pobytu v jiných dopravních prostředcích, možná právě proto, že jeho směr a pohyb udáváme čistě naší fyzickou silou.

koncovka přívěsného vozíku

Nosiče jízdních kol, která se montují na tažná zařízení, jsou posazena nízko nad zemí, velmi snadno se do nosných prvků usazují kola i poměrně těžká, je možné využívat je i pro elektrokola. Jízdní souprava se prodlužuje pouze na délku zhruba o metr, výška vozidla se téměř nemění a jeho těžiště tak zůstává nízko, což má příznivý dopad na stabilitu jízdy a samotné řízení. Na výlet s bicykly se tak může vydat i žena s dětmi, aniž by bylo nutné žádat nějakého siláka, co by kola zvedal nad hlavu a pokládal na střechu auta.

Vyberte tu správnou trasu – nakonec na vás zbude jen to jediné – vybrat prostředí, které chcete navštívit, vhodnou cyklotrasu, převýšení terénu a náročnost celé trasy a samozřejmě podpůrné prostředky, zejména vhodné oblečení, pláštěnku, papírovou mapu (nespoléhejte se zcela na navigaci v mobilu) a dostatečně velkou svačinu včetně tekutin. A chcete-li alespoň pár tipů, kam se vydat s naloženým nosičem na tažné zařízení, z těch lehkých tras např. Třeboňsko nebo Lednicko-valtický areál, ze středně těžkých tras okolí řeky Berounky mezi Plzní a Zbečnem, České středohoří či Posázaví a z těžkých cyklotras Šumavu, Jizerské a Lužické hory.