Proč si pořídit čističku vzduchu?

Čistička vzduchu může prospěšně ovlivňovat vzduch ve Vaší domácnosti. Dokáže ze vzduchu odstraňovat různé zápachy, alergeny, prach, částice plísní, bakterie a viry a také kouř z cigaret, pokud kouříte doma v místnosti a dále pyl v pylové sezóně. Nemusíte být nutně alergik, aby pro Vás bylo důležité, jaký vzduch doma dýcháte. Čističku vzduchu můžete mít doma, i když jste alergik či astmatik, dále pak pokud máte doma děti nebo kouříte.

horský vzduch
Jak funguje čistička vzduchu?

Čistička recirkuluje vzduch, to znamená, že nasátý vzduch projde skrz její filtry, očistí se a vrátí se zpět do Vašeho bytu. Pokud čistíte vzduch ve Vaší domácnosti, musíte mít uzavřené okna, při otevřených oknech nemůžete vyčistit vzduch efektivně. Větrání se doporučuje pouze nárazové (okna se otevřou na půl hodiny, při mrazech na kratší interval dokořán a nechá se vyměnit vzduch v místnostech), poté se zavřou a zapne se čistička. Čistička vzduchu se volí podle výkonu a to tak, že její výkon musí být 2x větší než objem místnosti, pro astmatiky a alergiky i výkon vyšší. Samozřejmě je pochopitelné, že čistička vzduchu nepročistí vzduch v celém bytě zároveň.

Správně zvolená čistička vzduchu pro Vaši velikost místností zvládne zhruba tak za hodinu pročistit vzduch v jedné uzavřené místnosti. Naštěstí mnoho typů a značek čističek vzduchu je přenosných, takže ji musíte přemístit do další místnosti Vašeho domu či bytu. Do místnosti, která už je vyvětraná, okna a dveře zavřené. Nezapomínejte zavírat dveře od místnosti, kterou už čistička vyčistila, aby se vzduch zase neznečistil od alergenů, prachu, pylu z místností, kde ještě čistička nebyla použita.
mrak na obloze
Na trhu se objevují už i čističky vzduchu se zvlhčovačem, které jsou velmi vhodné pro děti, osoby které mají sníženou imunitu, astmatiky a alergiky. Čistění vzduchu může zapříčinit, že se zlepší Vaše alergie, astma či se uleví dýchacímu systému, který je například zatěžován kouřením a znečistěným ovzduším ve městech. Je velice důležité mít doma čistý vzduch, protože jen přeci doma trávíme určitou část dne a náš dýchací systém je přetížen stavem venkovního ovzduší, kouřením či nemocí dýchacího systému. Proč si tedy nezlepšit kvalitu vzduchu, který dýcháme doma? Vaše zdraví Vám jistě poděkuje!

Previous Article