Jak zajistit bezpečí kočky venku

Před tím, než si kočku převedete domů, je třeba si rozmyslet, zda si přejete mít kočku domácí či kočku venkovní. Na základě toho je třeba vybrat také plemeno kočky. Některé kočky jsou totiž vhodnější pro domácí prostředí a jiné spíše pro to venkovní. Na základě toho je pak třeba uzpůsobit možnost kočky chodit ven.
domácí kočka
Pokud bydlíte v rušné oblasti a máte starost o kočičí bezpečí, existuje jednoduché řešení. Jde o velkou klec, kterou nainstalujete k oknu nebo jinému průchodu ven. Kočka tak může chodit sama na čerstvý vzduch, ale zároveň nemusíte mít starost, že by se zatoulala. Tyto klece lze zakoupit již hotové v několika velikostech. Při troše zručnosti si tento výběh můžete vyrobit i sami. Uvnitř klece tak můžete naaranžovat různé větve a jiné prolézačky, na kterých se váš mazlíček dokonale vyřádí.
kočka v pelíšku
Pokud kočku necháte běhat venku volně, počítejte s tím, že občas vám vaši lásku odmění dárečkem třeba ve formě ulovené myšky nebo ptáčka.
Dalším způsobem, jak zajistit kočce bezpečí venku, je pořídit si vodítko na kočky. Možná to zní zajímavě, ale dnes už není tak podivné potkat chovatele koček s kočkou na vodítku. Kočku ale není vhodné nechávat na vodítku bez dozoru. Kočky jsou velmi aktivní a často chytají například poletující hmyz. Kočka na vodítku by se tak mohla velmi snadno velmi těžce zranit. Také je třeba dát pozor na to, že pokud máte domácí kočku a na vodítko ji ven berete jen jednou za čas, mohly by ji velmi vyplašit okolní zvuky. Kočka totiž není zvyklá na venkovní prostředí a může ji vyplašit například projíždějící auto nebo letadlo. Kočku mohou vyplašit také kolemjdoucí osoby. V případě, že bude kočka opravdu plachá, ale přesto jí chcete dopřát čerstvý vzduch, je dobré vzít kočku na vodítku pouze například na zahradu, kde ji nebude nic rušit a ze začátku ji nebrat daleko od domu, aby se mohla v případě vyplašení rychle schovat zpět do domu. Pokud totiž kočka není zvyklá a vezmete ji daleko od domu, bude zbytečně vystresovaná a může vás dokonce nehezky poranit.
venkovní kočka
Je to tedy na vás, dobře rozmyslete, zda máte zájem o domácího či venkovního mazlíčka. Při svém rozhodování nezapomeňte zhodnotit možnosti, které máte, aby se u vás kočka cítila dobře a měla spokojený život.