Vítejte v průmyslové zóně – industriální styl


Industriální styl v interiéru je velmi specifický. Představte si například bar, který je vytvořený z kapoty náklaďáku. Anebo židličky, jež jsou přeměněny ze starého kola. Ať už se vám tento industriální nábytek líbí, nebo vás jen nudí se dívat na nábytek klasický, jisté je, že se tomuto nábytku nedá upřít jisté kouzlo. Pokud jste propadli tomuto kouzlu nábytku, kde se střídají jeho části z kapot traktorů, náklaďáků, aut, nebo například i jízdních kol, máme pro vás dobrou zprávu. Designová firma Smithers Stamford nabízí nepřeberné množství takovéhoto industriálního nábytku. Tento industriální styl sluší svým zhotovením například loftovým bytům. A nejen těmto, ale i všem interiérům, jejichž majitelé preferují industriální styl.
mechanika řetězu

Odhalené bydlení

Industriální styl v bydlení doslova odkrývá veškeré stavební prvky, které se v našem domově nacházejí. Jsou to například:
§  neomítnuté cihly na stěnách
§  instalace, které jsou tažené po povrchu
§  nezakryté betonové podlahy
Efektně se vyjímá ve volných, vzdušných a otevřených prostorách. Tento typ bydlení bývá vytvořen ze starých, opuštěných továren a dílen. Pro takovéto interiéry jsou typická hodně velká tabulková okna a také úmyslně nezakryté stavební konstrukce. Zařízení do takového prostoru by potom mělo odpovídat podobnému stylu. Anebo prostě něco opravdu mimořádného, co by se vymykalo běžnému standardu.
§  A tak se v takovém interiéru uplatní například takový pracovní ponk jako jídelní, nebo i konferenční stůl
§  Kovové trubky se mohou zcela snadno stát věšáky.
§  Tovární lampy, nebo i reflektorová svítidla mohou bez problémů posloužit namísto běžných lustrů a lamp.
zelený smalt

Pokud vás tedy nudí klasické tvary nábytku, zkuste tento neotřelý styl, který má nejen neobvyklé tvary, ale je zároveň spojovatelem exteriérových prvků bydlení s interiérovými prvky.