Dovolená v Indickém oceánu: Jaké ostrovy vybrat a kdy se na ně vybrat?

Dovolená v Indickém oceánu. Zní to jako sen. Ale kam zde vyrazit? Indický oceán zahrnuje několik ostrovů a vy nevíte, který si vybrat? Možná Vám pomůže náš přehled ostrovů,
o kterém si myslíme, že určitě stojí za to navštívit. Nejlepší doba na návštěvu těchto míst
je v období červenec – srpen.

pláž

Bahrajn
Jedná se o nejmenší stát v oblasti Perského zálivu. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných dynastií. Ročně jej navštíví přes 2,5 miliónů turistů. Místa, která stojí za zhlédnutí jsou například Manama, Qal‘at Al-Bahrain či Most krále Fahda. Manama je moderní metropole, tyčící se vysoko nad obzorem. Most krále Fahda je most, který byl postaven již v roce 1986
a má 25 km. Co se týká Qal‘at Al-Bahrain, to je nejznámější Portugalská pevnost. Pokud byste se zde chtěli vydat, určitě není nad čím váhat.

člun

Madagaskar
Při slově Madagaskar se nám většinou vybaví pohádka od studia Dreamworks Madagaskar z roku 2005. Písčité pláže, slunečné dny, nádherné moře. Komu z nás by se to nelíbilo.
Ostrov je považován za největší v Africe a čtvrtý největší na světě. První obyvatelé se zde objevili už před 2000 lety. Klima je zde velmi tropické. Najdete zde například bambusové křoviny, buše či savany. Žije zde mnoho lemurů a fosa madagaskarská. Ostrov je rozdělen
do šesti provincií a určitě stojí za to některou z těchto provincií navštívit.

Mauricius
Nachází se asi 900 km od Madagaskaru. Tento ostrov byl znám již v 10. století. Ostrov sám o sobě velmi přitahuje turisty. Můžete zde vidět pláže s bílým nebo zlatým pískem. Dále je zde k vidění mnoho pralesů, krátery či vodopády, mnoho ryb, ptactva či korálů a v neposlední řade průzračnou vodu. Je zde velmi dobrá i kuchyně. Servírují se zde nejvíce ryby, mořské plody a velké množství ovoce.

Srí Lanka
Největším městem Srí Lanky je Kolombo, které patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších měst. Je považována za velmi zemědělskou zemi, jelikož se zde můžete potkat s velkým množstvím čajovníků, kaučukovníků, kokosových palem, rýže či cukrové třtiny. Patří mezi velmi oblíbenou turistickou destinaci, takže pokud byste se zde chtěli vydat, určitě neváhejte. Ostrov vám nabídne spoustu míst, kam stojí určitě za to se podívat.

moře

Tasmánie
Žije zde okolo 500 000 obyvatel. Hlavní a zároveň největší město je zde Hobart. Ostrov
 je velmi znám díky přírodnímu bohatství. Skoro 40% pokrývají rezervace, národní parky
či místa zapsaná na seznamu UNESCO. Čeho si zde můžete nejvíce všimnout, je rozsáhlý chov ovcí, jelikož produkují velmi jemnou vlnu. Tento ostrov patří mezi jeden z nejkrásnějších ostrovů světa.