Dovolená po česku

Dovolená po česku? Co to je? To už v dnešní době málokdo zná. Naše domovina nám je málo, a tak cestujeme k moři, za exotikou či do hor. Pravé kouzlo ale skrývá naše Česká republika.

Nejznámější turistická místa jsou zejména Morava, kam jezdí spoustu milovníků vína a cyklistiky. Vyšlapou obrovské kopce a za odměnu si dají sklenici vína. Kromě vína jde ale také o nádherné západy slunce, teplé letní dni, krásné budovy a sklepní uličky. Někteří na Moravu také jezdí kvůli blízkosti hranic. Podle hlasování turistů, je jedním z nejoblíbenějších míst zámek Lednice. Jedná se o rozsáhlý komplex s minaretem, velkým skleníkem palma a krásným parkem, kterým protéká řeka. Dalším oblíbeným místem je Znojmo, které láká mimo jiné i spoustu vodáků, kteří v létě sjíždí řeku Dyji. Pro milovníky přírody zde ani nechybí spousty vodopádů a vyhlídek.

Valtice

Dalším bodem, který turistům neunikne je Šumava na opačném konci naší země. Opět se jedná o část, která hraničí s cizí zemí, a to s Německem. Nalezneme zde hory, ale mimo ně především luční plošiny, které jsou výborné například pro přespání pro stanaře. Z nejznámějších míst zde je Lipno, které je první vodní nádrží při prameni Vltavy. Kromě ubytování je možné se zde řádně pobavit. Nechybí Stezka korunami stromů, lanové parky, půjčení sportovního vybavení (koloběžky, kola, in-line brusle, elektrokola, paddleboardy či šlapadla), hřiště pro beach volejbal, vyhlídkové plavby parníkem, sauny nebo i bobové dráhy a spoustu hřišť jak pro starší, tak i mladší děti.

Hory

Pokud se na dovolenou chystáte do hor, pak je nejschůdnější sever Čech. Snad nejznámější jsou Krkonoše a jejich Špindlerův mlýn, který mimo jiné zazářil i v českém filmu Špindl. Jezdí se sem v létě na túry a v zimě na lyže či běžky. Nejvyšším bodem je známá Sněžka, která má 1603 m. Je možné jet lanovkou či po staru jít hezky po svých. Výhled stojí za to, a to především ranní východ slunce.