Šaty do každého ročního období

Šaty a sukně dělají ženu a pokud se v nich cítíte dobře, není důvod je odkládat ani na zimu. Jaké šaty si pořídit na jednotlivá roční období? A jaké doplňky se vám k nim budou hodit?

levandule žena

1. Jaro

Jaro je první období, kdy se objevují sluneční paprsky, které konečně trochu hřejí, ptáci zpívají a člověk má hned tak trošku lepší náladu. A je čas vytáhnout lehčí jarní šaty, které vám udělají radost. Na jarní počasí se hodí šaty ve střední délce, v zářivějších barvách, které budou právě to jaro evokovat. Nebojte se veselých potisků, třeba s ptáčky či květinami, které vám zajisté udělají radost každý den. Co se materiálů týče, volte především bavlněné materiály, ne příliš hřejivé.

žena v žluté

2. Léto

Léto je období, které si říká o lehké materiály, jako je len nebo třeba tencel. Nebojte se použít i mušelín, který určitě znáte z plenek pro děti. Jedná se o lehké vzdušné materiály, které v létě opravdu oceníte. Co se délky šatů týče, v létě se nosí všechny délky od maxi šatů až po mini šaty, které jsou vhodné spíše pro mladší dívky, a pokud je zvolíte, hlídejte si jejich délku, aby vám něco neuteklo. Skvěle vám poslouží úpletové šaty, které vám skvěle zdůrazní postavu.

3. Podzim a zima

Podzim je obdobím plískanic a deště, větru a celkově škaredého počasí. Nebojte se nosit šaty i v této době, jen si k nim pořiďte odpovídající doplňky. Budou se vám hodit šaty z pleteniny, které jsou podobné svetru, třeba s dlouhým rukávem, ke kterým ideálně zvo te pletené punčochy, které vás zahřejí. Barvy se hodí především v zemitých barvách, abyste nebudila příliš pozornosti v bílé krajině. Pokud zvolíte tyto šaty, pak se zaměřte i na materiál, aby nebyl kousavý a byl vám příjemný. Zkuste se podívat třeba i po funkčních kouscích z merina vlny, která skvěle reguluje teplotu a nebude vám uvnitř horko a venku zima. Nebojte se nosit šaty v každém období, ukažte svoji ženskost v šatech i když venku mrzne nebo silně fouká.