Pořiďte si kvalitní baterii, která vydrží dlouho nabitá

Pokud jste si koupili elektrokolo nebo o něm přemýšlíte, určitě byste měli při výběru myslet na mnoho aspektů. Prvním z nich je určitě výběr baterie do elektrokola, neboť právě to je zásobník energie pro celé zařízení. Z toho důvodu je dobré rozmyslet se, co vlastně od svého nového bicyklu očekáváte. Bude to snad co největší nájezd kilometrů nebo síla podpory při šlapání? Nebo vám snad jde o co nejpohodlnější sedlo? Ať už se však rozhodnete jakkoli, měli byste vědět, že baterie je základ, na kterém se vyplatí nešetřit.

akumulátor

Obecná pravidla, která platí u každého akumulátoru

Tak jako při používání mobilního telefonu, tak i u zařízení, jako je elektrokolo, by se mělo myslet na určité zásady. Ty se týkají především teploty nebo způsobu nabíjení, což jsou dva nejdůležitější aspekty, které nejvíce ovlivňují nejenom životnost baterie, ale také její průběžnou kapacitu či další vlastnosti, které jsou důležité.

Jaká pravidla platí pro nakládání s akumulátory?

  • Zařízení, které využívá zdroj elektrické energie z baterie by nemělo být používáno při nižších teplotách, například v mínusových hodnotách, či naopak v příliš velkých, jako mohou být letní dny s teplotami vyššími než 35 stupňů Celsia.
  • Nabíjení akumulátoru by mělo probíhat striktně podle návodu, neboť ne vždy platí, že nabíjení přes celou noc akumulátor nepoškodí. Každé zařízení totiž nemá automatické vypínání nabíjení po určité době, a proto by mohla být delší doba kontraproduktivní.

baterie do elektrokola
Tato dvě základní pravidla by měla být dodržována naprosto pokaždé. To přitom neplatí jenom pro přenosná zařízení, jako mohou být telefony či podobně. I pro zařízení s větší kapacitou je nutné znát určitá pravidla, která při pečlivém dodržování zajistí, že vaše elektrokolo bude fungovat přesně tak, jak byste si mohli přát. Při výběru svého nového dopravního prostředku proto myslete na pravidla, o kterých jste se mohli dozvědět výše.