Jednoduchá aplikace – dokonalý výsledek

Přípravky na bázi aktivního chloru jsou skvělými pomocníky při údržbě bazénové vody. Jedná se o jednosložkové bazénové tablety, které se využívají při průběžné chloraci i při takzvané šokové terapii. Vybrat si můžete ze dvou možných produktů v této řadě.

voda

  1. Chlorové tablety MINI. Jestliže preferujete jednoduchou údržbu bazénu, pak jsou tyto tablety přesně to pravé pro vás. Dvacetigramovou tabletu vložíte do dávkovače tablet anebo plováku a více se nemusíte o nic starat. Tablety se budou postupně rozpouštět a udržovat vaše koupaliště v optimálním stavu. V průběhu prvního týdne, kdy byly tablety aplikovány, se hodnoty vody zkontrolují pomocí testeru.
  2. Chlorové tablety MAXI. Ani s těmito tabletami není manipulace nikterak složitá. Jedná se v podstatě jen o větší verzi pro větší typy bazénů. Tablety, které mají hmotnost dvě stě gramů, se stejným způsobem vloží do dávkovače nebo plováku a poté se začnou postupně rozpouštět. I v tomto případě je doporučeno kontrolovat hodnoty pH v bazénové vodě.

Výrobce vám poradí

Pro dokonalý výsledek působení chlorové tablety je nutné mít ideální parametry bazénové vody. Za optimální hodnoty pro naši letní relaxaci se považuje interval pH 6,8 až 7,2. Majitelé venkovních bazénů by měli také pravidelně kontrolovat hodnoty koncentrace chloru.

  • Ten se má v ideálním případě pohybovat od 0,3 do 0,6 miligramů na litr bazénové vody.
    • Opětovná kontrola by měla proběhnout nejlépe jednou až dvakrát za čtrnáct dnů.

trysky
Tablety se dávkují podle pokynů výrobce a také v závislosti na objemu bazénu. Kromě chlorových tablet se pro údržbu bazénové vody využívají i tablety na bázi aktivního kyslíku a bromu.

  • Bromová chemie našla své uplatnění především u vířivek a vířivých van, protože i při vyšších teplotách neztrácí své vlastnosti určené k udržování vody v ideálním stavu.