Jak na pokožku bez akné?

Skoro každý si v pubertě prožil období, kdy jeho hormony nebyly v úplné rovnováze, a to se projevilo na jeho pleti. Ale není pravidlem, že tato nepříjemná vada na kráse se objeví jen na pleti teenagerů. Je mnoho potenciálních důvodů, proč právě Vy trpíte tímto onemocněním (ano, akné se řadí mezi onemocnění). Asi nejčastější příčinou je menstruační cyklus, kdy Vaše hladina hormonů létá nahoru a dolů jak na horské dráze. Níže naleznete několik rad, které Vám pomůžou se zbavit (nebo alespoň zredukovat) akné na pleti.
akné ženy

Noste méně make-upu

Asi každý ví, že na kůži máme póry. Když se tyto póry něčím zacpou a nemůžou dýchat, vzniká akné. To se právě děje, když máte na sobě celý den těžký a neprodyšný make-up. Tím, že si několik dní dáte pauzu od líčení, dáte pleti možnost dýchat a odpočine si. To je také důvod, proč byste se měli na noc odličovat a dát pleti pauzu alespoň když spíte.

Používejte kvalitní peelingy

I když se možná nelíčíte, dostává vaše pleť do sebe hodně nečistot z vnějšiho světa. Všechen prach se usazuje ve Vašich pórech a vzniká akné a černé tečky. Kvalitní peelingy Vás zbaví všech nečistot a odumřelé kůže. Takový peeling si můžete udělat i doma, stačí ktomu jen suroviny, které najdete v kuchyni: kokosové máslo, namletá káva a třtinový cukr. Můžete s domácími peelingy experimentovat a najít so ten, který Vám sedí.

Nepoužívejte vysušující přípravky

Nejhorší, co můžete udělat, je vysušení. I mastná pleť musí byt hydratovaná, protože když mastnou pleť vysušíte, začne se ještě víc mastit, aby se mohla hydratovat. Mastná pleť – pleť nedýchá a vzniká akné. Snažte se vyhnout vysušujícím micelárním vodám a přípravkům s alkoholem. A pokud je chcete i tak používat, následně pleť hydratujte pořádným množstvím krému.
tělový peeling

Poraďte se s dermatologem

Pokud je Vaše akné opravdu špatné a žádná kosmetika nepomáhá, obraťte se na dermatologa, který dokáže určit, jaký typ akné máte, a předepíše vhodné léčivo. Většinou doporučí hormonální antikoncepci, která srovná hladinu hormonů v těle. Další možností jsou přípravky na kůži, které pomalu vysouší pokožku a obsahují, takže se lepší místa, kde se vyskytuje akné, ale okolní kůže není úplně zasažena.