Jak hypotéka bez doložení příjmu funguje

Jednou z věcí, které chce v životě člověk dosáhnout, je i mít vlastní bydlení, ať už se jedná o dům či byt. Avšak cena nemovitostí je tak vysoká, že v současné době si je nemůže dovolit prakticky nikdo, komu rodiče již od útlého věku pro tento účel nespořili peníze, ať už do kasičky nebo formou některého z mnoha stavebních spoření.

Řešením zde může být hypotéka, tedy účelová půjčka, určená právě ke koupi či rekonstrukci určité, předem dané nemovitosti. Je jí však mnoho druhů a člověk, který se v oboru neorientuje, se v tom může ztratit.

hypoteka1

Obvykle vybíráme především podle ceny, ale také podle toho, abychom danou hypotéku dostali. I z tohoto důvodu je dlouhodobě velmi oblíbená a žádaná hypotéka bez doložení příjmu. O co se jedná?

Na rozdíl od ostatních typů hypoték se zde nevyžaduje, abyste dokládali váš čistý měsíční příjem. Ten se obvykle dokládá pomocí poslední výplatní pásky. Účelem je, aby si firma, která vám hypotéku poskytne, ověřila, zda skutečně máte dostatečný příjem na to, abyste domluvenou částku mohli splácet.

Je však fakt, že u mnoha lidí se stane, že jejich příjem je příliš nízký a jejich žádost proto zamítnuta. Jistě, občas se diví proč, vždyť si spočítali, že pohodlně vyjdou. Avšak s čím mnoho lidí nepočítá, jsou mimořádné výdaje, případně události jako Vánoce a podobně. I během této doby je totiž třeba platit.

hypoteka4

Pokud na ni z tohoto důvodu nedosáhnete, avšak potřebujete ji, pak právě ta bez doložení příjmu pro vás může být tím pravým řešením. Jen je zde nutné, se skutečně sám sebe zeptat, zda opravdu budu mít i po jejím zaplacení dost peněz, abych žil bez toho, že bych se musel uskromňovat.

Pokud je vaše odpověď ano, pak není problém. Mnoho nebankovních společností dnes tento typ nabízí. Jen se připravte, že oproti ostatním zde budou vyšší úroky a také poplatky. Záleží pak na vás, abyste zvážili, zda to skutečně za to stojí.