Instalatéři v rámci pohotovosti řeší i zanesené kanalizace

Nenechte se vyvést z míry, volejte instalatéry i v neděli

Zanesená kanalizace a bytové vodovodní odpady bývají pro některé z nás předmětem úšklebků a posměchu s argumentací: „to se mi stát nemůže, protože odpady pravidelně čistím“. Toto je samozřejmě chvályhodné, ale ani pravidelná údržba tohoto typu nedokáže zabránit zanesení některých částí těchto systémů, a instalatéry nakonec budete muset povolat. A ti, co se nejvíc smějí, sami obvykle propadají panice.

instalatér na toaletách

Tímto vám pouze chceme naznačit, že byste měli být bdělí a zjistit kontakt na instalatéry ve vašem obvodu, aby v případě nenadálé události byli ihned k dispozici alespoň na telefonu.

Zanesená kanalizace

Zanášení kanalizace sice nebývá tak časté, ale pokud se to přihodí, přijde to neočekávaně a hlavně neplánovaně. Znáte ty typické „Murphyho zákony“, kdy se něco pokazí ve chvíli, kdy se vám to zrovna nejméně hodí? Tak jeden příklad za všechny: Některému z vašich ratolestí se blíží termín narozenin a vás napadne, že jim uspořádáte ve vašem domě velkolepou oslavu. Děti si mohou pozvat kamarády, zajistíte úžasnou dekorativní výzdobu, přichystáte pohoštění a promyslíte i vhodný program pro zábavné odpoledne pro celou rodinu. S dětmi mohou přijít i jejich rodiče, pokud se např. dobře znáte, a může to být párty, na kterou se těšíte již celý měsíc.

instalatérské práce

Všechno úžasně klape a v den D se zábava rozjede do slušných obrátek. V domě je dohromady třicet pozvaných hostů, když najednou někdo z nich upozorní na ucpanou toaletu. Ta je zanesená natolik, že po spláchnutí výkalů plavou uvnitř mísy a voda nehodlá klesnout ani o centimetr. Rázem je tu malér a hlavně ze zdánlivé maličkosti potíž, kterou musíte urgentně řešit.

Naštěstí je tu servis instalatéři pohotovost, který dorazí do hodiny, a prověří, zda není zanesená i kanalizace. Ta může být ucpaná nánosy bahna, písku, kamení i prorůstajících kořínků keřů, a jak jistě chápete, tehdy vám nebude nic platné čištění odpadů v domácnosti louhem sodným nebo sodou. Na tento problém musí nastoupit specializovaná těžká technika.