Dřevostavba na klíč? Dobrá volba.

Na klíč, na klíč, ale co to vůbec znamená? Spousta lidí má dnes za to, že stavba na klíč je stavbou, která se provádí až na základové desce. Nebo že jde o stavbu, která je předávána už plně vybavená, tedy včetně základního nábytku. Je na tom něco pravdy? Od všeho trošku. Tak na vysvětlenou.

Dřevostavba na klíč

Stavbu na klíč chápeme jako kompletní službu. V okamžiku kdy se zákazník rozhodne, že by si chtěl nechat postavit nějaký domek, vstupujeme do hry s naší nabídkou. Při vzájemné konzultaci vedeme zákazníka výběrem vhodných domků z katalogu. Při této fázi si zákazník uvědomí, co všechno dům obnáší, co od něj může očekávat a v podstatě až v tomto okamžiku, si dokonale ujednotí své představy a touhy s realitou.

V této fázi se zákazník rozhodne pro dům z katalogu, popřípadě se katalogový dům použije jen jako vzor pro vypracování originálního projektu. Po vypracování projektové dokumentace a dohodě nad financováním, už může zákazník stavební proces zcela opustit. My za něj oběhneme veškeré úřady a získáme všechna potřebná razítka, tedy povolení nutná k vydání Stavebního povolení.

Zahájíme zemní práce, postavíme základovou desku a připravíme vše potřebné k budoucím přípojkám. Po jejím nutném vyzrání zahájíme výstavbu příhradové konstrukce, která tvoří nosný prvek všech dřevostaveb. Na svislé stěny navážeme střešními prvky a tak brzy můžeme být takzvaně pod střechou.
Práce na izolacích, stěnách, stavebních otvorech i fasádách mezitím pokračuje.

Na klíč je to se vším všudy

Ve vznikajícím interiéru domku začínáme pracovat na všech potřebných rozvodech elektrické energie i na vodním hospodářství. Venku se mezi tím instalují jímky na odpad (pakliže není možná přípojka na kanalizaci) i na dešťovou vodu. Dřevostavba Vysočina Hbstavby roste jako houby po dešti. Netrvá to dlouho od prvního kopnutí a nový dům připravujeme k předání novému majiteli. Dům je prázdný, jen s pevnými instalacemi v koupelně WC, případně s předpřipravenou kuchyní.