Dokonalost není maličkost, ale v maličkostech je dokonalost aneb ložnice do růžova

Mít růžové sny, procházet se růžovým sadem, růžová cukrová vata z pouti, růžová krinolína, růžolící líčka. Prostě růžová barva se nám líbí a vyvolává v nás ty nejkrásnější představy dětství, mládí, sladkostí, krásných květů, lehkých šatů, látek. Proto zařídit si a vybavit ložnici do růžové barvy není špatný nápad.

ložnice do růžova

Růžové doplňky se hodí k nábytku bílému nebo světle béžovému či hnědému. Stejně tak i další doplňky by měly být v odstínech lehce fialové, šedavé nebo pískové barvy, aby celkové jemné ladění ložnice nenarušovaly, ale podtrhovaly. Inspiraci můžeme hledat v přírodě, kde barvy ladí dokonale. Západ slunce, kvetoucí stromy, růžová poupata na záhonech. Máme-li stěny v lehkém tónu růžové, měly by být závěsy u oken v trochu jiném odstínu, aby vynikly a se stěnou nesplývaly.

Také koberec nebo koberečky jsou vhodné jednobarevné nebo s jednoduchými vzory květin, lístků, decentních ornamentů. Do ložnice se hodí i světlé parkety, kvalitní linoleum nebo plovoucí podlaha. Vybírat se dá z mnoha dekorů a barev, tedy určitě si ten pravý jemný odstín správně vyberete.

Líbí-li se vám dečky na stolky nebo komodu – tak například bílé krajkové, s přírodními motivy květin, ptáčků, větviček, vlnovek. Také menší vázička, romanticky laděná. Ze skla, porcelánu nebo z keramiky. Zkrášlit ložnici mohou i květiny v hliněných nebo keramických květináčích. Některé na parapetu u okna, jiné například na komodě nebo poličce. Vzrostlejší rostliny mohou být v květináči i na podlaze. Takový ibišek čínský, který je nazývaný čínskou růží, se do ložnice laděné do růžova opravdu hodí. Zajistíte-li mu dostatek světla a slunečních paprsků, pokvete vám od dubna do října. Krásně rozkvetlé červené květy vydrží tak jeden až dva dny, ale už pěknou ozdobou jsou poupata.

květ ibišku

 

Dalšími doplňky mohou být lustr a lampičky na noční stolky, které by v ložnici asi neměly chybět. Nebo obraz či menší obrázky s motivy, jež dotvoří tu správnou atmosféru právě podle vašich představ. Sladké spaní a růžové sny.