Typy na dovolenou

Kam by jste rádi zavítali na dovolenou. Cestujete raději po Česku, nebo jste spíše pro dovolenou u moře? V tomhle se lidé mnoho liší. Někteří stráví na pláži u moře s hotelem allinclusiv. Nejčastější navštěvovaná destinace je Chovartsko, protože se tam můžete vydat i autem. Ale to samé třeba do Itálie. Pokud se chcete vyhnout letecké do volené, jsou pár vás tyhle destinace ideální. Ale klidně můžete místo moře zavítat i k našim sousedům na Slovenko. Výhodou je příbuzný jazyk k tomu našemu, takže se domluvíte úplně kdekoliv, příroda vás ohromí a pokud rádi chodíte po památkách, tak i Slovenskou je na tohle atraktivní.

egypt

Neláká vás zrovna cestování autem a proto raději cestujete na dovolenou letecky? Nejznámější destinace, kde spousta Čechů zakotví je Egypt. Zde je jedno jestli poletíte v zimě, na jaře, v leté nebo na podzim. Počasí je tam teplé celoročně. Takže nemusíte mít strach, že by vám například celou dovolenou pršelo. Dále hodně lidí navštěvuje Spojená Arabské Emiráty, poslední dobou se stala destinace nějakým trendem. Kdy každý rok do Emirátů zavítá spousta lidí s různých zemí. A dokonce se znovu zrodilo v oblíbených dovolených i Bulharsko. 

alpy

Pak další skupina raději vyrazí na horské tury, kde prozkoumávají přírodu. Takže k našim sousedům na Slovensko, kde především jsou vyhledávané Nízké Tatry a Vysoké Tatry. Dále na Slovensku můžeme navštívit termální lázně. Dále můžeme vyrazit i k Rakouským sousedům a navštívit Alpy, které jsou taky oblíbenou destinací. Zde si můžete užít zimní dovolenou a nebo cyklistické výlety v teplejším období. 

Pokud se chystáte na dovolenou a stále nevíte kam, tak zde máte pár menších typů, kde by jste mohli zakotvit. Záleží na vás co přesně preferujete. Můžete se opalovat na pláži a nic nedělat, nebo si číst svou oblíbenou knížku. Nebo se vybavit na turistické výpravy do přírody a po památkách. V dnešní době máme opravdu s čeho vybírat. 

Previous Article

Next Article