Na co se připravit při cestování s malými dětmi?

Cestování s dětmi má svá specifika. Čím jsou děti menší, tím více zavazadel pravděpodobně budete mít, protože miminka a batolata vyžadují určité věci a pomůcky, které si zkrátka nemůžete dovolit nechat doma. Jako příklad můžeme uvést nočník, hračky, cestovní postýlku či dostatečné množství plen. A je už víceméně jedno, zda odjíždíte na prodloužený víkend či dva týdny. Pokud se rozhodnete odjet na dovolenou do ciziny, například k moři, nezapomeňte, že musíte dítěti vyřídit cestovní pas. A to, i když jedete do zemí Evropské unie, ve kterých si vy sami vystačíte s občanským průkazem. Předejdete tak případným nepříjemnostem s prokazováním totožnosti dítěte.
spaní v autě

Praktické rady pro cestování s dětmi

· Snažte se udržet pořádek v základních věcech pro dítě, ať vždy rychle víte kam sáhnout pro přesnídávku, dudlík či lahvičku na pití. Dále si zabalte si do zvláštního pytlíku jednu náhradní sadu oblečení, čistící ubrousky a alespoň dvě plínky. Tento pytlík pak vždy jen přendejte do batohu či zavazadla, které budete brát aktuálně s sebou.

nohy z auta


· Myslete na to, že během cesty budete potřebovat děti nějak zabavit, aby se nenudily a netropily plačtivé scény. Skvělou možností jsou přehrávače na filmy, které můžete přidělat na opěrky předních sedadel a děti budou sledovat své oblíbené pohádky. Mějte pro děti připravenou svačinu. Ta by v ideálním případě měla dětem chutnat a zároveň by měla být co nejméně „znečišťující.“ Do auta si dále připravte nějakou oblíbenou hračku či knížku. Skvěle fungují u starších dětí hry typu slovní fotbal nebo vymýšlení příběhu na pokračování.


rodina na pláži

· Pokud Vás čeká dlouhá několikahodinová cesta, je nejen pro řidiče důležité dělat pravidelné přestávky. Dětem prospěje, když se budou moci pořádně proběhnout. Myslete i na Vaše případné zdřímnutí v autě. Vybavíte-li se měkkými polštářky a dekami, bude se všem odpočívat příjemněji. Deky a polštářky můžete později využít pro uspořádání pikniku.