Hot jóga nejen pro milovníky tepla

Jedná se o cviky, které mají neměnnou návaznost na sebe. Podílí se na rozvíjení těla v rámci jeho nepředvídatelných alternativ. Jak už z názvu vyplývá, pro dosažení maximální účinnosti se jedná o cvičení ve vytopené místnosti okolo 35 stupňů Celsia. Zároveň je ve cvičební místnosti zvýšená vlhkost vzduchu pro lepší dýchání.
žena cvičí jógu
Komplexní procvičení těla
Hot jóga je ucelený komplexní systém v rámci procvičení celého těla. Vlivem stoupající teploty se tak cvičení stává efektivnější. Nejen že dochází k rozšíření cév, ale i k naprostému uvolnění svalstva. Výsledkem je protažení do náležitých poloh bez rizika v podobě svalové křeče či potenciálního zranění. Díky cvičení při vysoké teplotě dochází k detoxikaci organismu. Teplota příznivě působí na lidský metabolismus. Z těla jsou vyplaveny škodlivé a nežádoucí látky. Tímto je zcela pročištěn lymfatický systém. Prokázána účinnost k lepšímu prokrvení a zlepšení imunity.
skupinové cvičení
Klady hot jógy
Přítomnost vyšší teploty při cvičení není jen bonusem pro milovníky a stoupence horka. Pozitiva hot jógy jsou rovněž v posílení srdeční činnosti. Také dochází ke zvýšení kapacity plic. Odstranění bolesti a problémů se zády. Zklidněná mysl má vliv na lepší koncentraci. Kromě již zmíněné detoxikace a zlepšení imunitního systému, je zajisté značným přínosem účinnost ohledně regulace váhy. Po několika absolvovaných lekcí dochází k lepšímu držení těla. Prevence i pomoc v případě některých chronických chorob. Cvičení má taktéž vliv na odbourávání stresu. Po cvičení je tělo dobito náležitou energií.

Závěrem
Hot jóga není vhodná pro děti! Jinak je adekvátní pro všechny věkové kategorie i pohlaví. Avšak v případě výskytu jakéhokoliv problému během či po cvičení je třeba konzultace s odborným lékařem. Tato skutečnost se vztahuje i na ty, kdo trpí jakoukoliv chorobou, zejména se jedná o problém s vysokým krevním tlakem, při osteoporóze, při problémech s rovnováhou, v případě umělého kloubu. Je podstatná návštěva svého lékaře a poradit se o vhodnosti cvičení hot jógy. Tento fakt se týká též těhotných žen. Před cvičením je zásadní porada s lékařem.